Náš blog

18.3.2018Safari v Tanzanii a nejlepší národní parky Tanzanie

Safari v Tanzanii a nejlepší národní parky Tanzanie
Chcete zažít skvělé safari v nejlepších národních parcích Tanzanie, vychutnat si jedinečnou migraci zvířat v Serengeti a spatřit unikátní "stromové" lvy? Vyražte s CK GRAND AFRIKA na safari. Komfortní ubytování, privátní safari nebo malé skupiny. Vysněte si svůj sen se specialisty na cestování na míru a exkluzivní zážitky.

více zde

14.3.2018Světový veletrh cestovního ruchu ITB v Berlíně - byli jsme tam!

Světový veletrh cestovního ruchu ITB v Berlíně - byli jsme tam!
Čas rychle letí - letos je to již pátý rok, co se naše cestovní kancelář Grand Afrika bez přestávky účastní jednoho z největších a nejnavštěvovanějších B2B veletrhů cestovního ruchu na světě – ITB v Berlíně. Ani letos jsme si tuto událost nenechali ujít a náš tým – konkrétně Pavlína a Aneta se vydal do Berlína na už 52. ročník prestižního ITB.

více zde

18.2.2018Safari v Africe - zažijte velkou migraci zvířat v Tanzánii a Keni

Safari v Africe - zažijte velkou migraci zvířat v Tanzánii a Keni
Safari je jedním z největších lákadel k návštěvě afrického kontinentu, přičemž v množství a rozmanitosti zvěře se africkému safari světově nic nevyrovná. Speciálním zážitkem je africké safari v době unikátní migrace zvěře ve východní Africe. Společně s našimi odborníky se na migraci blíže podívejme z hlediska konkrétních měsíců v roce. Na kdy je tedy nejlepší safari v Keni nebo safari v Tanzánii napalánovat a zažít nezapomenutelnou velkou migraci pakoňů a zeber? 

více zde

17.2.2018Výstup na Kilimandžáro - která trasa je pro vás nejvhodnější?

Výstup na Kilimandžáro - která trasa je pro vás nejvhodnější?
Kilimandžáro je nejvyšší hora Afriky (5895 m.n.m.) a výstup na ní je nezapomenutelný zážitek. V CK Grand Afrika pořádáme výstupy na Kilimandžáro celoročně, a proto víme, jak nejlépe "Kili" zdolat a které trasy jsou pro výstup nejvhodnější.  

více zde

14.2.2018Sucho v Jihoafrické republice

Sucho v Jihoafrické republice
Jihoafrická republika se již několik týdnů potýká se suchem, které vedlo regionální vládu  k ustanovení pravidel ohledně používání vody v domácnostech a veřejných prostranstvích. Mnozí turisté tak váhají, zda je jejich cesta do Jihoafrické republiky za daných podmínek dobrým nápadem.

více zde

26.4.2018Denník - Madagaskar se zoologem a filmařem Matejem Dolinayem

Denník - Madagaskar se zoologem  a filmařem Matejem Dolinayem
V únoru 2018 proběhl zájezd s herpetologem a filmařem Matejem Dolinayem, který ukázal klientům krásy přírody Madagaskaru. Skupina ujela na ostrově přes 1000 kilometrů a navštívila několik úchvatných ekosystémů. K vrcholům cesty patřilo jedinečné pozorování největšího z lemurů - indriho, trek v nádherném skalném městě v parku Isalo, nebo procházka mezi kvetoucími baobaby v trnitém lese v Ifaty.

více zde

14.3.2018Madagaskar - proč je tak výjimečný?

Madagaskar - proč je tak výjimečný?
Madagaskar je čtvrtým největším ostrovem světa. Rozmanitost zdejšího prostředí je srovnatelná s rozmanitostí biotopů celých kontinentů. 90 % všech organismů na Madagaskaru nežije nikde jinde na světě. Na Madagaskar se může člověk vypravit několikrát a pořád bude mít co objevovat. Je to prostě země, kam se rádi vracíme. Neváhejte a přidejte se k nám!

více zde

14.2.2018Devět sopek, na které stojí za to v Africe vystoupit

Devět sopek, na které stojí za to v Africe vystoupit
Vysokohorská turistika je jedno z mnoha lákadel východní Afriky, na kterou se jen tak nezapomíná. Zvláště pak pokud jde o aktivní vulkán! Ve východní oblasti afrického kontinentu přitom naleznete řadu krásných sopek, které lákají k výstupu – za vaši námahu se odmění v podobě dech beroucích výhledů a adrenalinového dobrodružství, jež jen těžko něco překoná. 

více zde

7.10.2016Namibie - země, kam se budete chtít vracet

Namibie - země, kam se budete chtít vracet
Namibie je jedna z nejfotogeničtějších zemí afrického kontinentu. Stabilní a bezpečná destinace s nejstarší pouští světa, jedinečným přírodním a etnickým bohatstvím a obrovským množstvím zvířat. Krásné ubytování, dobré pivo, skvělé steaky, to vše si v Namibii můžete dopřát.

více zde

7.10.2016Zájezd Madagaskar bez turistů - deník z cesty

Zájezd Madagaskar bez turistů - deník z cesty
Z Madagaskaru se v posledních letech stává oblíbená turistická destinace a ročně sem proudí stále více turistů. Pokud ale navštívíte tento nádherný ostrov ve vhodnou dobu, můžete si jeho krásy stále užívat v téměř dokonalém soukromí. Slavný ostrov, který je známý především lemury a baobaby, tak dokáže nabídnout velmi intenzivní cestovatelské zážitky, které si můžete vychutnat v naprostém soukromí.

více zde

Koncesní listina
Pojištění CK proti úpadku
Smlouva o zájezdu
Cestovní pojištění Allianz
Všeobecné obchodní podmínky

Safari
Zájezdy na míru
Svatby v exotice
Kilimandžáro
Jak se přihlásit na zájezd?

Grand Afrika, s.r.o.
Specialista na Afriku a Indický oceán

Pobřežní 249/46
186 00 Praha 8
IČ 05324645 / DIČ CZ05324645

tel: +420 226 633 930   
mobil: +420 777 023 158
email: info@grandafrika.cz
www: grandafrika.cz
fb: facebook.com
blog: grandafrika.cz/blog